Opis Artysty

Założyciel i lider grupy Ścigani.
Odtwórca głównej roli (Ryśka Riedla) w spektaklu „Skazany na bluesa” w Teatrze Śląskiem im. St. Wyspiańskiego w Katowicach. Główny głos na akustycznej płycie legendy polskiego rocka i metalu – KAT „Acoustic 8 filmów”.
Był także jednym z solistów w oratorium Jana Kanty Pawluśkiewicza i Leszka Aleksandra Moczulskiego – „Nieszpory Ludźmierskie”.

Członek Grey Daze – amerykański zespół rockowy założony w 1993 przez Chestera Benningtona i Seana Dowdella.

Bennington poznał Dowdella w 1992. Zespół został założony na fali zwiększonej ekspansji rocka alternatywnego w Stanach Zjednoczonych. Grupa była zespołem lokalnym – dawała koncerty w klubach w okolicach Phoenix. Dwóch z członków Grey Daze (Chester Bennington oraz Sean Dowdell) tworzyło wcześniej formację pod nazwą „Sean Dowdell and His Friends?” – zespół ten (niepowiązany z Grey Daze) rozpadł się jednak po około 1,5 roku istnienia, nagrywając wcześniej demo na kasecie magnetofonowej (1993). Zespół Grey Daze powstał niedługo po rozpadzie SDaHF? i początkowo nosił nazwę „Gray Daze” – ostatecznie jednak nazwa została zmieniona na Grey Daze. W 1994 wydano album Wake Me, który zawierał utwory nagrane na kasecie, zaś w 1997 wydano No Sun Today, na którym kilka utworów (m.in. „What’s in the Eye?” i „Hole”) zostało nagranych w nowych wersjach. W 1998 w zespole zaczęły narastać konflikty dotyczące przywództwa w grupie i roli w kształtowaniu się formacji (Benish i Beyers zaczęli sygnować swoimi nazwiskami teksty napisane przez Benningtona i Dowdella). Bennington odszedł w 1998 by następnie rok później dołączyć do Xero, który później przeistoczył się w Linkin Park. Po rozwiązaniu zespołu Dowdell założył grupę Waterface, Beyers kontynuował nagrywanie z różnymi artystami rockowymi..

Galeria Zdjęć