Opis Artysty

Utalentowany wokalista i lider zespołu 4 Szmery pochodzącego z Bochni, najpopularniejszego w polsce tribute bandu AC/DC.

4 Szmery to zespół, który powstał w Bochni. Mimo wielu zawirowań losu, obecny jest na polskiej scenie już od 15 lat. Robert „Sierściu” Mastalerz twierdzi, że, muzycy zaczęli grać dla przyjemności, a połączyła ich wspólna fascynacja jednym z największych zespołów tego świata – AC/DC.

Repertuar Czterech Szmerów to covery klasycznych utworów rockowych zespołów, które prawdopodobnie zna każdy miłośnik rock’n’rolla. Zespół wydał dwie płyty pt. „No Sleep till… Muzyczna Owczarnia” nagraną w Jaworkach w 2007 roku oraz album „Life After Death”, stanowiący zapis akustycznego koncertu ze studia PR III im. Agnieszki Osieckiej, który odbył się w 30. rocznicę śmierci „Bona” Scotta. Płyty coverbandu stanowią swoistą parafrazę albumów koncertowych nagranych przez Motorhead i Iron Maiden. W ciągu minionych 12 lat, Cztery Szmery zagrali ponad 800 koncertów na zlotach motocyklowych, rajdach samochodowych, dniach miast i festiwalach muzycznych w kraju oraz zagranicą (Litwa, Niemcy, Ukraina).

– Zaczęliśmy grać dla przyjemności. Połączyła nas wspólna fascynacja jednym z największych bandów tego świata – AC/DC. Bo można być fanem, ale z czasem jak napisał o nas ostatnio red. Metz „słuchanie już nie wystarcza”. Nie będziemy wchodzić tutaj w polemikę z różnego rodzaju „autorytetami muzycznymi” głoszącymi wszem i wobec, że AC/DC to muzyczne prostactwo i uwstecznianie muzyki. Bo prawda jest taka, że „psy szczekają, a australijska karawana toczy się po świecie od prawie 40-tu lat”.
A co to za zespół, który gra covery? A gdzie własne kompozycje, prawdziwa twórczość? Te pytania padają od kilku lat pod naszym adresem. Jeśli zadają je nasi Przyjaciele widzący w nas potencjał prosimy o cierpliwość. Jeżeli zaś ktoś atakuje nas anonimowo w sieci, tłumaczymy, że AC/DC to klasyka taka sama jak Bach, Mozart, Chopin a my po prostu gramy klasykę. I jeżeli na nasze koncerty przychodzą ludzie, to chyba warto grać, żeby zobaczyć autentyczne łzy wzruszenia jakie czasem udaje nam się wywołać…
Do tej pory wydaliśmy dwie płyty. Pierwszą z nich nagraliśmy w legendarnej „Muzycznej Owczarni” w Jaworkach w 2007 roku. Druga to zapis akustycznego koncertu ze studia PR III im. Agnieszki Osieckiej, który odbył się w 30-tą rocznicę śmierci „Bona” Scotta. W nagraniu wzięli udział nasi Przyjaciele: Janek Gałach, Jacek Królik, Andrzej Nowak i Paweł „Bejbi” Mąciwoda.
Tytuły płyt „No Steep till…. Muzyczna Owczarnia” i „Life after Death” to nic innego ,jak parafrazy najlepszych płyt koncertowych nagranych przez Motorhead i Iron Maiden. Jak coverband to po całości. Wokół nas dzieją się różne dziwne historie, a my gramy coraz więcej koncertów dla naprawdę fantastycznych ludzi. I dopóki trwa ta reakcja, będziemy to robić. Bo chyba o to w rock ‘n’ rollu chodzi…. Bo ludzie lubią słuchać piosenek , które dobrze znają , bo jesteśmy prawdziwi w tym co robimy.” 

Galeria Zdjęć